דף הבית » מלונות ביוון » מלונות ביוון היבשתית » מלונות בפיליון » איפה לישון בפיליון? | אזורים ומלונות מומלצים | עדכון 2021

עודכן לאחרונה ב-9 בפברואר 2021

אז איפה לישון בפיליון? באיזה כפרים וחופים ובאיזה מלונות? עשיתי לכם כבר חצי מהעבודה! אספתי כאן את כל מה שצריך כדי לעזור לכם לבחור את מקומות הלינה המתאימים עבורכם וגם רשימות של מלונות מומלצים. אז בואו נמצא את מקומות הלינה שלכם בפיליון!


שימו לב: בפיליון יש סוג מיוחד של מקומות אירוח שנקרא "ארחונטיקו". אלה בתי אחוזות מסורתיות מהמאה ה-18 ששוחזרו להפליא תוך שימור על הארכיטקטורה האותנטית שלהם והפכו להיות מקומות אירוח מיוחדים מפנקים לתיירים. הנה דוגמה לאחוזה אחת מוצלחת שכזו בעיירה מקריניטסה, בצפון מערב פיליון. אחוזות נוספות בהמשך הפוסט. אחת ההנאות הגדולות של פיליון היא לשהות באחד מבתי האחוזה המסורתיים האלה.


מחפשים מלונות בחצי האי פיליון? הכי חשוב, קודם כל, שתכירו את האזורים והכפרים של פיליון ואת המאפיינים שלהם ואז תבחרו בהתאם במלונות שמתאימים לכם ולתכנית הטיול שלכם.

מתי להזמין מלון? חצי האי פיליון יכול להיות מאד עמוס, בעיקר בחודשי הקיץ. למצוא מקום לינה בפיליון זה לא עניין פשוט. מומלץ להזמין זמן רב מראש.


איפה לישון בפיליון? מפת האזורים המומלצים למלונות ולטיול

מקובל לחלק את חצי האי פיליון לארבעה אזורי משנה – (1) צפון מערב; (2) צפון מזרח; (3) מערב (4) דרום. סימנתי את כל אחד מהאיזורים במפה. בפוסט הזה חולק הדיון לפי אותם אזורים. בכל אחד מהאזורים אתאר את הכפרים והישובים המעניינים וגם את אלה שמתאימים ללינה, כולל רשימות מלונות מומלצים בפיליון.

מפת האזורים המומלצים למלונות ולטיול בפיליון

1. צפון מערב פיליון: איפה לישון?

מלון גסטרונומיה קריסטה, פורטריה (פיליון)

העיר וולוס Vólos

 • חשיבותה של העיר וולוס (Vólos) בכך שהיא השער המרכזי לחצי האי פיליון.
 • אפשר לבלות בוולוס כמה שעות או אפילו לילה, אם אתם ממתינים כאן לאוטובוס או לסירה.
 • מעבר לחשיבותה כעיר הגדולה ועיר המוצא של חצי האי, אין בוולוס יופי או עניין מיוחד למטיילים. אם אתם צריכים ללון כאן משום מה, הנה כמה מלונות ודירות מומלצים בוולוס:

כפרי צפון מערב פיליון

בסמוך לוולוס, הכפרים של צפון מערב פיליון מספקים טעימות ראשונות ונעימות של חצי האי. ש באזור הזה שני כפרים בולטים – פורטריה ומקריניטסה – שמהווים מפלט מרענן מימי הקיץ החמים של וולוס ויעדי לינת לילה פופולריים, עם מגוון מלונות וארהונטיקה (בתי אחוזה).

 • פורטריה (Portariá) הוא כפר קטן, רגוע ורם. הנופים נהדרים. במרכז הכפר יש כיכר עם עץ דולב גדול ועתיק. הנה רשימת מלונות מומלצים בפורטריה:
 • מקריניטסה (Makrynítsa) הוא כפר יפה ומעודן יותר, עם בתי אבן במורד צלע ההר. הנופים נפלאים. הנה רשימת מלונות מומלצים במקריניטסה:
 • מלבד שני הכפרים הנ"ל של צפון מערב פיליון, אציין גם את אנקסיה (Anakassiá), שהוא הכפר הקרוב ביותר לוולוס. זהו למעשה פרבר של העיר. מוזיאון אמנות מיוחד שיש כאן לפעמים משכנע אנשים לעשות עצירה באנקסיה לביקור. אחרת, עדיף ללון במקומות אחרים.

מפת היישובים בצפון מערב פיליון

סימנתי בה את המקומות בצפון מערב פיליון שהוזכרו לעיל.


2. צפון מזרח פיליון: איפה לישון?

מלון פלמינגו, חורפטו (פיליון)

החופים המשובחים ביותר של פיליון נמצאים בחלק הצפון-מזרחי של האי. בנוסף, יש כאן גם את הנוף השופע ביותר, עם טבע נהדר, מפרצים קטנים, כבישים מתפתלים וכפרים מקסימים. המפגש הדרמטי של ההר והים הופך את האזור הזה לפנינה אמיתית.

 • זגורה (Zagora) הוא הגדול מבין הכפרים של פיליון ובאופן יחסי אינו תלוי בתיירות. עבור המטיילים זהו בד"כ מוקד תחבורתי בלבד, על אף שיש כאן כיכרות ואחוזות נאות וגם כנסייה יפה. אם החלטתם ללון כאן, הנה מלונות מומלצים בזגורה:
 • חורפטו (Chorefto) הוא מקום נופש עם עצי דקל וחוף חולי ארוך ונעים. רגוע כאן בד"כ, אך בסופי שבוע יכול להיות עמוס. חורפטו יכול להיות בסיס חופי טוב ומהנה לטיולים. אם החלטתם ללון כאן, הנה מלונות מומלצים בחורפטו:
 • פורי (Pouri) הוא כפר נינוח ויפה על צלע הר, עם טברנות, כנסייה וחורבות של מנזר ביזנטי. למרגלותיו יש חופי שחייה מוצלחים.
 • אגיוס יואניס (Agios Ioannis) הוא אתר החוף המרכזי והפופולרי ביותר של החוף המזרחי של פיליון. יש כאן לא מעט מלונות, בתי קפה, מסעדות וגם פעילויות ספורט מים. המקום אינו יפה במיוחד. בקרבת מקום, גם במרחק הליכה, יש חופים יפים יותר. אם החלטתם ללון כאן, הנה מלונות מומלצים באגיוס יואניס:
 • דמוחרי (Damouchari) הוא כפר ומפרצון שיופיים נפלא. רבים רואים את דמוחרי כנקודה היפה ביותר בפיליון. המקום נבחר, בגלל יופיו הרב, להיות אתרם של מספר סרטים, כולל הסרט "מאמא מיה!". מלונות מומלצים בדמוחרי:
 • מורסי (Mouresi) הוא כפר בגובה של כ-350 מטר, עם נוף יפה על כפרי האזור והים. הכפר שוכן בחיק טבע ירוק. יש לו כנסייה מרשימה, שילוב של בתים ישנים וחדשים, טברנות, חנויות ופרחים שמקשטים כל בית בכפר. מלונות מומלצים במורסי:
 • צגראדה (Tsagarada) הוא כפר רחב ידיים, המורכב ממספר קהילות לאורך מספר קילומטרים. בגלל גודלו ומרחקו מהים, הכפר בד"כ אינו מושך מטיילים רבים. הקהילה של צגראדה ששמה Agia Paraskeví ידועה בעץ הדולב הכי מרשים ביוון, שגילו מעל אלף שנים והיקפו כ-18 מ'. אם אתם לנים באזור, הנה מלונות מומלצים:
 • חוף מילופוטאמוס (Mylopotamos) מחולק לשני מפרצונים יפהפיים, עם סלעים מיוחדים. זהו מקום מרשים, ידוע ופופולרי. מומלץ.
 • חוף לימניאונס (Limnionas Beach) הוא חוף יפה ורומנטי דרומית לחוף מילופוטאמוס. מלונות מומלצים:

מפת היישובים בצפון מזרח פיליון

סימנתי בה את המקומות בצפון מזרח פיליון שהוזכרו לעיל.


3. מערב פיליון: איפה לישון?

הכפר פינקטס, פיליון
הכפר פינקטס, פיליון

החלק המערבי-מרכזי של חצי האי פיליון הוא החלק המפותח ביותר שלו, בעיקר בחופים, שהם פחות אטרקטיביים מאלה של המזרח.

 • מילייס (Milies) הוא הכפר המרכזי באזור. זהו מקום קסום עם אחוזות מרשימות וכנסייה מעניינת, שכיף לגלות אותו ברגל לאורך שבילי ההליכה שבמקום. מלונות מומלצים במילייס:
 • ויזיצה (Vyzitsa) הוא כפר נאה וציורי עם דרכים מרוצפות, מקורות מים ושבילי טיולים, שמושכים אליו קהל רב של מטיילים. זה מקום לינה טוב כבסיס לטיולים. מלונות מומלצים בויזיצה:
 • פינקטס (Pinakates) הוא כפר קטן וטרנדי על המדרון, מלא אווירה, עם אחוזות יפות, כנסייה גדולה, כיכר נאה, מזרקה וטברנות. מקום נחמד ללון בו. מלונות מומלצים בפינקטס:

מפת היישובים במערב פיליון

סימנתי בה את המקומות במערב פיליון שהוזכרו לעיל.


4. דרום פיליון: איפה לישון?

אספרוס סוויטות ווילות, לפקוס (פיליון)

דרום פיליון הוא אזור נמוך יחסית, עם אוכלוסייה דלילה ואופי ים תיכוני. קהלים גדולים של תיירים מגיעים לחופים ולאתרי הנופש של האזור בחודשי הקיץ. זה לא האזור לבילוי רגוע ונינוח על החוף, אולם יש מקומות מעניינים ויפים בפנים הארץ.

 • אפיסוס (Afissos) הוא כפר נופש קיצי קטן ומקסים, על צלע גבעה, עם נוף למפרץ וקסם מסורתי. זה מקום נוח עם טברנות, חנויות ומלונות. אפשר לבלות כאן בנעימים והוא מתאים כבסיס לטיולים באזור. מלונות מומלצים באפיסוס:
 • ארגלסטי (Argalasti) הוא כפר הררי, בין עצי זית ותאנה, עם אווירה מסורתית ובתים עתיקים. הוא הגדול מבין הכפרים של דרום פיליון. זוהי נקודת עצירה עבור מי שמטייל לחופים הסמוכים. 
 • קלמוס (Kalamos) הוא כפר עם מקסים ויפה, יעד נהדר לחופשה שלווה ומרגיעה. יש לו חוף ארוך וחולי, עם מספר טברנות.
 • מלינה וחורטו (Milina, Chorto) הן עיירות נופש וחוף הסמוכות האחת לשנייה. יש כאן כמה חופים יפים, טובים לשחייה ומנוחה בעונה החמה. חורטו ממוקמת בתוך יופי טבעי של מטעי זיתים המשתרעים עד לים. בחורטו, יחסית למלינה, רגוע יותר ופחות ממוסחר. שתי העיירות עלולות להיות עמוסות בנופשים רבים בחודשי הקיץ. מלונות מומלצים במלינה וחורטו:
 • לפקוס (Lafkos) הוא כפר מוצל שממוקם על רכס, בקרבת מילנה, עם נוף פנורמי של המפרץ. יש לו כיכר גדולה ומרשימה, מזרקות אבן ורחובות מרוצפים. מלונות מומלצים בלפקוס:
 • פלטניאס (Platanias) הוא כפר דייגים ועיירת הנופש, עם בתי וקפה טברנות. הכפר ממוקם לאורך חוף חולי שהוא אחד היפים באזור הדרומי של פיליון. במרחק הליכה קצר נמצא גם החוף החולי הפופולרי והיפה של מיקרו, הכפר השכן.
 • אגיה קיריאקי (Agia Kyriaki) היא עיירת נמל ודייגים ציורית, מרוחקת ומבודדת. זהו הכפר הדרומי ביותר בחצי האי. תיירים מעטים מגיעים לכאן. לאורך הנמל יש כמה טברנות ונוף נאה. באזור יש מפרצונים מרגיעים לשחייה. מלונות מומלצים:
 • פלאיו טריקרי (Palio Trikeri) הוא אי קטן וציורי, עם שפע של עצי זית. אסור להכניס אליו כלי רכב והגישה אליו היא בסירה. זה מקום מתאים למי שבאמת רוצה את השקט שלו וגם חופים יפים.

מפת היישובים בדרום פיליון

סימנתי בה את המקומות בדרום פיליון שהוזכרו לעיל.


פוסטים נוספים בנושא מלונות ביוון


כיתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *