ארמון טופקאפי, איסטנבול | 6 דברים לדעת ולעשות

דף הבית » טיולים איסטנבול » ארמון טופקאפי, איסטנבול | 6 דברים לדעת ולעשות

ארמון טופקאפי – Topkapı Sarayı

1. הצצה לעולם הסולטאנים
ארמון טופקאפי, בעיר העתיקה של איסטנבול, הוא דרך לחוש בפאר של אחת האימפריות החזקות ביותר בעולם ולהציץ אל חייהם של הסולטנים. זה היה מקום מושבה של האימפריה העות'מאנית במשך כ-400 שנה, עד למאה ה 19, ומבנה המגורים רשמי של הסולטאנים העות'מאנים.

2. שער התותח
הארמון שוכן בין קרן הזהב וים השיש, לגדת מצר הבוספורוס. הארמון נקרא "טופקאפי" – "שער התותח" – בשל מיקומו ליד שער באותו שם הפונה אל הבוספורוס.

3. מה יש לראות בארמון?
אוספי כלי נשק ושריון, שעונים, תכשיטים, מטבחים, הרמון הסולטן, מגורי הסולטן, חדרי ישיבות, גנים, עבודות אריחים מורכבות, שפע הזדמנויות צילום עם נופים של הבוספורוס ועוד ועוד, יש הרבה מה לראות בארמון הזה. זו אחד מאתרי התיירות הפופולריים באיסטנבול.

4. הנביא מוחמד
בארמון נמצא "מגדל הצדק" – פאביליון בו נשמרים שרידים של הנביא מוחמד – ובהם שערות מזקנו של הנביא, וטביעת כף רגלו.

5. עוברים לדולמאבהצ'ה
הסולטאן העביר בשנת 1853 את מגוריו ואת מרכז האדמיניסטרציה של האימפריה העות'מאנית מארמון טופקאפי לארמון דולמאבהצ'ה, שהיה ארמון מודרני שניתן היה להתקין בו את חידושי התקופה – חשמל, מים זורמים וטלפון.

6. טופקאפי, הסרט
המוזיאון היווה חלק מרכזי בקומדיית הפשע טופקאפי (1964). עלילת הסרט עסקה בחבורה שתיכננה וביצעה שוד מושלם של גניבת פגיון משובץ באיזמרגדים ממוזיאון טופקאפי באיסטנבול. פיטר יוסטינוב זכה בפרס אוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר עבור תפקידו בסרט.

כיתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *