לונדון – כיכר טרפלגר

דף הבית » טיולים לונדון » לונדון – כיכר טרפלגר

מה לשים בגוגל מפות? Trafalgar Square

אודות כיכר טרפלגר, בקצרה: כיכר טרפלגר היא מהכיכרות הגדולות של לונדון. היא מוקד משיכה תיירותי וגם מקום בו מתקיימות הפגנות פוליטיות במשך עשורים רבים. שמה של הכיכר מנציח את הקרב על טרפלגר, שבו ניצח חיל הים הבריטי בשנת 1805 את צרפת וספרד במלחמות הנפוליאוניות. הקרב התקיים באוקיינוס האטלנטי, ממערב לכף טרפלגר שבדרום-מערב ספרד.

 
1. עמוד נלסון
העמוד הזה, שהוקם בשנת 1843, מנציח את זכרו של האדמירל הוריישו נלסון, מפקד הצי הבריטי בקרב טרפלגר, שמת בקרב. גובהו של פסל נלסון 5.5 מטרים והוא ניצב בראש עמוד שגובהו 52 מטרים. נלסון לא היה אדם חזק פיזית, אלא היה אדם נכה ועיוור בעין אחת, שגם סבל ממחלת ים. ואולם, לנלסון הייתה יכולת מיוחדת להחדיר השראה ומוטיבציה בחייליו ולהביאם לתת את המיטב שבהם.

image

 
2. הגלריה הלאומית
הגלריה הלאומית ממוקמת בצד הצפוני של כיכר טרפלגר. היא מארחת את אחד מאוספי האמנות הבולטים בעולם, עם יותר מ-2,300 ציורים איכותיים, כולל של האמנים לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו, רפאל, קרווג'ו, רובנס, דייגו ולסקז, רמברנדט, יאן ורמיר, וינסנט ואן גוך ועוד רבים וטובים.

image

 
3. בית דרום אפריקה
הבית הזה, שנוסד בשנת 1933, בצד המזרחי של הכיכר, הוא הנוכחות הדיפלומטית המרכזית של דרום אפריקה באנגליה. דרום אפריקה הייתה חלק מחבר העמים הבריטי עד לשנת 1961 והמבנה מזכיר את ימי האימפריה הבריטית הקולוניאלית גדולה.

image

 
3. בית קנדה
הבניין זה נבנה במחצית הראשונה של המאה-19. הוא בנוי בסגנון "התחייה היוונית". זו הייתה תנועה אדריכלית של סוף המאה ה -18 ותחילת המאה ה-19, שהחייתה את סגנון האדריכלות היוונית העתיקה, ובמיוחד המקדש היווני. מאז 1925, לאחר שהמבנה נרכש על ידי ממשלת קנדה, שימש הבית כמשרדי הנציבות העליונה (מוסד דומה לשגרירות) של קנדה בבריטניה מאז שנת 1925. כיום בית קנדה הוא ביתה של הנציבות העליונה של קנדה בבריטניה. תערוכות אמנות קנדית מוצגות ב"גלריית בית קנדה". בנוסף, יש במקום גם ספרייה של יוצרים קנדיים.

image

 
3. כנסיית מרטין הקדוש בשדות
בפינה הצפון מזרחית של כיכר טרפלגר, סנט מרטין בשדות (St Martin-in-the-Fields) היא כנסייה אנגליקנית על שם מרטין הקדוש. הכנסייה, שמוזכרת לראשונה בכתובים בשנת 1222, נבנתה מחדש על ידי הנרי השמיני "בשדות" בין הסיטי של לונדון לווסטמינסטר. הכנסייה לא נפגעה בשריפה הגדולה של לונדון בשל ריחוקה מהעיר. בשנת 1721 נבנה בניין חדש לכנסייה בעיצוב שהיה חדשני לאותה התקופה. מאוחר יותר הועתק העיצוב בכנסיות רבות בארצות הברית. הכנסייה ידועה כמקלט לחסרי בית וגם בזכות "האקדמיה של סנט מרטין בשדות", תזמורת קאמרית עם מסורת של מוזיקה קלאסית וקונצרטים.

image

 
4. מסד הפסלים הרביעי
בכל אחת מארבע פינות הכיכר ישנו מסד (בסיס, פלטפורמה) לפסל. מסד הפסלים הרביעי (The Fourth Plinth), בחלק הצפון-מערבי של כיכר טרפלגר, נועד במקור להיות הפלטפורמה עליה יונח פסל של וויליאם הרביעי רכוב על סוס, אך הוא נותר חשוף בגלל בעיות תקציב. במשך כ-150 נותר המעמד חשוף, עד שבשנת 1998 הוחלט שהוא יישא יצירות אמנות זמניות מתחלפות, וזה השימוש בו עד לימינו.

image

image

כיתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *