לונדון – הרויאל אקסצ'יינג (The Royal Exchange, הבורסה המלכותית)

דף הבית » טיולים לונדון » לונדון – הרויאל אקסצ'יינג (The Royal Exchange, הבורסה המלכותית)

מה לשים בגוגל מפות? Equestrian Statue of the Duke of Wellington

אודות הבורסה המלכותית, בקצרה: זוהי הבורסה למסחר של לונדון, שנוסדה בשנת 1565. כיום הרויאל אקסצ'יינג מתפקד כמרכז קניות ובילוי יוקרתי, עם חצר קפה, קוקטייל בר, מסעדה, חנויות יוקרה ומשרדים.

שימו לב:
(1) הרגליים עייפות? שבו לנוח על המדרגות שלפני מבנה הבורסה. המדרגות הללו הן מדרגות חשובות. זה המקום שבו ניתנות הכרזות מלכותיות מסוימות לציבור (למשל, כמו על פירוק הפרלמנט, על מותו של מלך ועל המלכתו של מלך חדש).
(2) רואים את הפסל עם הסוס בלב הכיכר? רכוב על הסוס זהו הדוכס הראשון מוולינגטון, מצביא ומדינאי שנודע בזכות התבוסה שהוא הנחיל לנפוליאון בקרב ווטרלו ב-1815, ששמה אותו בשורה הראשונה של אנשי הצבא המצטיינים של בריטניה.
(3) הביטו אל המבנה הגדול מערבית לרויאל אקסצ'יינג, מעבר לכביש. זהו "בית האחוזה" (Mansion House). הבית הזה, שנבנה במאה ה-18, הוא מעונו הרשמי של "הלורד ראש העיר של לונדון", שהוא ראש העיר של הסיטי של לונדון. אין מדובר באותו בעל תפקיד כמו ראש העיר של לונדון (אשר משמש ראש העיר של לונדון רבתי).
(4) צפונית לרויאל אקסצ'יינג, מעבר לכביש זהו הבנק של אנגליה (Bank of England)
(5) להיכנס לרויאל אקסצ'יינג? לדעתי אפשר, סיבוב קטן וזריז. התרשמו מהלובסטרים, הקוקטיילים, היהלומים והשעונים הנוצצים, כמה דקות וחזרה לרחוב.

כיתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *