לונדון – פאב Ye Olde Cheshire Cheese

דף הבית » טיולים לונדון » לונדון – פאב Ye Olde Cheshire Cheese

מה לשים בגוגל מפות? Ye Olde Cheshire Cheese

אודות המקום, בקצרה: זהו פאב היסטורי ומיוחד מאד, הכי מיוחד שאני מכיר. אני ממליץ מאד להיכנס. במקום הזה פעל פאב כבר בשנת 1538. לאחר השריפה הגדולה של לונדון בשנת 1666 נבנה באותו המקום הפאב הנוכחי.

שימו לב:
(1) בחזית הפאב, הפונה אל הרחוב הראשי, הוצב שלט עם רשימה של כל מלכי אנגליה ששלטו בתקופת קיומו של הפאב, החל מהמלך צ'ארלס השני במאה ה-17 ועד לימינו אנו. כמה שנים והיסטוריה, מדהים!
(2) הכניסה לפאב היא מסימטה צרה. היכנסו וראו ששטחו של הפאב גדול ויש בו ברים רבים. עלו מעלה ומטה בגרמי המדרגות הישנים, התרשמו מהחדרים הצנועים והקודרים, ללא אור טבעי, ושבו לשבת בירה. הריח מעושן וכשאני נכנסתי גם האח בערה.
(3) הפאב ידוע בזכות הדמויות הספרותיות הנודעות שנהגו לפקוד אותו, כולל צ'רלס דיקנס (מחבר "אוליבר טוויסט"), מארק טווין (מחבר "הרפתקאותיו של טום סוייר") וארתור קונאן דויל (מחבר סיפורי הבלש שרלוק הולמס).
(4) במשך כ-40 שנים הפאב היה מקושר לתוכי אפור בשם פולי, ששעשע את העובדים והלקוחות בהתפרצויות גסות. לאחר מותו של פולי בשנת 1926 כ-200 עיתונים ברחבי העולם כתבו דברי אבל וגם הרדיו דיווח על האובדן. מצאתי תמונה של פולי תלויה על אחד מקירות הפאב.

כיתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *