מדריד – הארמון המלכותי של מדריד

דף הבית » טיולים מדריד » מדריד – הארמון המלכותי של מדריד
המקום הזה הוא אחד מהמקומות היפים שבהם מבקר הסיור "לגלות את מדריד העתיקה" - סיור בהדרכה עצמית בבירת ספרד (מונחה Google Maps).

מה לשים בגוגל מפות? Palacio Real de Madrid. עם הנ.צ הזה תגיעו לחזית המזרחית של הארמון. לאחר מכן, שימו לב גם לחזית הראשית, הדרומית.

אודות הארמון, בקצרה: הארמון הזה הוא מעונה הרשמי של משפחת המלוכה הספרדית בעיר מדריד, אבל הוא למעשה משמש רק לטקסים רשמיים. משפחת המלוכה הספרדית מתגוררת בארמון אחר בפאתי מדריד.

שימו לב:
(1) שטח רצפות הארמון הוא 135,000(!) מ"ר ויש בו 3,418 חדרים. בבית שלי יש 3 חדרים! 😀 הארמון המלכותי של מדריד הוא הארמון בעל שטח הרצפות הגדול ביותר באירופה.
(2) לפני שנבנה הארמון הזה, הייתה כאן מצודה מוסלמית גדולה מהמאה ה-9. בערב חג המולד 1734 נשרפה המצודה. עם פרוץ השריפה צלצלו הפעמונים כדי להזעיק כוחות הצלה, אבל הם התעכבו כי הם טעו לחשוב שאלה פעמוני החג הקוראים למתפללים להגיע לתפילה. כמו שאומר הגשש, "טעיתי, טעה, טעות, טועים, טעינו". יש שמועה שהשריפה לא הייתה תאונה למעשה, אלא מזימה של המלך שמאס במצודה המוסלמית ורצה להקים ארמון במקומה.
(3) האם לבקר בארמון? כמו ארמונות רבים אחרים, גם הארמון הזה מפואר, יפהפה ורב רושם. יש בו יצירות אמנות חשובות (ציורים של קאראווג'ו, פרנסיסקו דה גויה, דייגו ולאסקס ועוד), כלי נשק מלכותיים, שעונים, רהיטים, כלי כסף, וגם אוסף מיוחד של סטרדיוואריוס. אני ביקרתי ונהניתי, אבל בכנות, באופן אישי, על אף שיהיה קשה לערער על יופיו של הארמון המלכותי של מדריד, שבעתי מארמונות מהסוג הזה, בעיקר אם יש תור ארוך בחוץ. אם החלטתם לבקר, רכשו כרטיסים אונליין, עדיף.

image

כיתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *